Nejnovější recenze ze sekce Varhany

Hammond SK PRO

Ověřený zákazník HUDEBNICENTRUM.CZ Olli

Přidáno: 9. září 2022

Zakoupeno v HUDEBNICENTRUM.CZ

Splněný sen , dobré zvuky , lehce přenosný a mnoho dalších možností využití.

Ověřený zákazník MUZIKER.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. srpna 2022

• Perfektní klávesnice.
  • Opravdu, perfektní klávesnice! I když není kladívková, dá se na ni dobře hrát na klavír citlivě s dynamikou.
  • Ideální počet 73 kláves na které lze zahrát prakticky vše a přitom parádní šířka 105 cm. Design, který neplýtva místem, a proto se VOX vejde pohodlně do kufru auta.
  • Některé hodně dobré zvuky.
  • Přehledné, logické ovládání. Jednoduché a pohodové.
  • Plechový, přidává to hmotnost a ztěžuje přenášení.
  • Výstupní jack ¼" TS není balanced, dost to z něj šumí i s docela krátkým kabelem a jsou v něm rušivé zvuky.
  • Výstup XLR je čistý, ale zase v levém kanálu není namixován mono signál, pokud je používán samostatně, takže nelze připojit přímo do PA a do mixu se musí táhnout dva kabely.
  • Nepoužívá barevné odlišení sekcí, vypadalo by to ještě více sexy.
  • Nelze měnit ani upravovat zvuky, jsou napevno zadrátované a přístupné jen pod čísly. Mohli dát na panel alespoň jejich seznam pro lepší orientaci.
  • Některá nastavení, jao třeba vypnutí svítících loga nebo nastavení citlivosti klávesnice jsou kritická a bez manuálu je nedáte.
  • Klavír zní docela hezky, ale levně. Je naštěstí bezešvý, ale mohl by být ještě lepší, mohl by mít alespoň implementovanu rezonanci strun, aby zněl trochu živěji a věrohodněji.
  • Málo zvuků kytar, jen jedna akustická a jedna elektrická. Alespoň nylonová a ocelová akustika tam mohla být rozlišena.
  • Pitchbend docela tuhý, aftertouch chybí zcela.
  • Ocenil bych i metronom.
  • Dotyková táhla mají dost hrubý krok a jsou méně přesná, často si tam hodím o čtvereček víc nebo míň než chci.

Nenechte se odradit spoustou záporů. Je to skvělý nástroj, kde při jeho ceně považuji dokonalost za samozřejmou, nehodnou zmínky, proto se zaměřují hlavně na nedostatky. Jsem za ten nástroj rád a jsem rád, že ho mám, mam z něj radost.

Hlavní výtka se nese k tomu, že výstupní Jacky nejsou balanced, to se šetřilo opravdu na hodně nevhodném místě a zbytečně to komplikuje používání.

Viscount Cantorum VI Plus

Viscount Cantorum VI Plus

Přidáno: 10. března 2022

Zakoupeno v HUDEBNICENTRUM.CZ

• Výborný jednomanuálový nástroj pro domácí cvičení ,chrámovou hudbu i profi použití. Optimální poměr cena-výkon.

Přidáno: 4. listopadu 2021

Zakoupeno v HUDEBNICENTRUM.CZ

velmi dobré funkce, nicméně výkon na malých repro není příliš velký (srovnáváno se staršími Ahlborn o technicky stejném výkonu).

Viscount Cantorum Trio

Viscount Cantorum Trio

Přidáno: 18. srpna 2021

Zakoupeno v HUDEBNICENTRUM.CZ

• V této cenové kategorii nejlepší dispozice zvl. v pedále, nástroj se dá lehce přemístit, splňuje požadavky pro používání ve více oblastech hudby.
  • Oproti starším technologiím nemá ARTEM alternativní hlasy, dispozice je daná pevně u každého stylu a nelze tedy hlasy jinak kombinovat, to ovšem může mírně vadit snad jen u stylu německého baroka, kde v pedále není Pozoun 16', ale ten Fagot tam celkem postačí (stejně jako u "předchůdce" Cantorum Duo), při hře bez dalšího ozvučení jsou hůře slyšet nejhlubší tóny šestnáctistopých labiálních hlasů pedálu.

Doporučuji i náročnějším varhaníkům.

Viscount Cantorum Duo

Viscount Cantorum Duo

Přidáno: 24. června 2021

• vse na jedno tlacitko

Mam svoje softwarove v pocitaci, ktere maji take dobry zvuk (GradOrgue), ale toto jsem si koupil predevsim proto, ze je to vse v jednom celku. Zmacknu jedno tlacitko a za par sekund hraji - zadne slozite stelovani, dratovani. Dokazi si predstavit lepsi varhanni zvuky ci trochu mi nesedi reverb, ale obecne je to, co jsem cekal. Manualy jsou na hrani velmi prijemne, technicke provedeni peclive. Potesilo me, ze to melo i polstrovane pouzdro na stehovani.

Crumar MOJO

• Žádná.

Ověřený zákazník all4sound.cz Jan Polešovský

Přidáno: 17. června 2020

Zakoupeno v all4sound.cz

Jednoduché a přehledné ovládání.Dobré zvuky.

Přidáno: 31. července 2018

Hammond je legenda!!!!

Viscount Legend Solo

Viscount Legend Solo

Přidáno: 7. července 2018

Zakoupeno v HUDEBNICENTRUM.CZ

• Ideální poměr cena/výkon za nástroj do bluesrockové kapely

Odkazuji na recenzi na MUSICstage: https://www.musicstage.cz...
s kterou naprosto souhlasím. Hledal jsem nástroj se zvukem jako staré elektrofonické varhany (jako třeba Hammond B3), který neváží čtvrt tuny a taky na jeho pořízení stačí podstatně lehčí peněženka. Tady jsem s těmi cca 10 kg váhy nástroje naprosto spokojen a peněženka to taky jakž takž zvládla a co se týče zvuku, tak to je to, co jsem hledal.

Přidáno: 4. května 2018

Zakoupeno v HUDEBNICENTRUM.CZ

Nástroj nahrazuje klasické píšťalové varhany. V cenové dostupnosti.

Ověřený zákazník MUZIKER.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 28. října 2016

Zakoupeno v MUZIKER.cz

• Dobrá cena (bylo koupeno ve slevě)
  • Nejlepší napodobenina klasického Hammond B-3 na trhu
  • Vynikající emulace Leslie bedny
  • Přehledné ovládání
  • Velmi lehký a přenosný (kolem 7kg!!!)
  • Praktické stage piano (obsahuje kvalitní samply el. i ak. pian)
  • Varhanní waterfall mechanika (pro pianisty nezvyk)
  • 61 kláves (je možné koupit dražší verze po 73 a 88 klávesách, ty jsou ale drahé)
  • Drahé licencované příslušenství od Hammondu (taška i expression pedál)
  • Nemá vestavěné reproduktory

Vynikající nástroj, jeden z nejlepších simulátorů Hammondů na trhu. Oproti konkurenci je výrazně levnější, ale kvalitativně takřka stejný. Nástroj je velmi praktický pro aktivní profesionální muzikanty, kteří chtěli kromě Hammondů i přenosné a praktické stage piano s dobrými samply elektrických i akustických pian. Také je vhodný jako první seznámení uživatele s Hammondy, protože obsahuje všechny funkce skutečných B-3 za zlomek ceny. Mohu pouze doporučit.

Anonym Anonym

Přidáno: 22. srpna 2016

• Skvělý moderní nástroj
  • Vynikající zvuky shodné s klasickým i portálovými "Hammondkami"
  • Skvělý vestavěný Leslie sound
  • Registry navíc jako Wurlitzer, synth. efekty, string atd.
  • Nízká hmotnost, kterou ocení zvláště ti, co hráli na klasické Hammond organ a museli se s nimi tahat
  • Skvělá povrchová úprava
  • Možnost připojení několika pedálů včetně orig. Leslie boxu
  • Povedená klaviatura s mírně nažloutlými klávesami
  • Pohotový při živém hraní díky 10. registrům "favorite"
  • Celková kvalita zpracování je opravdu vynikající - žádný plast :-)
  • Negativa nevidím
  • Snad jen, že by se i tento model mohl vyrábět s dvojím manuálem ( se dvěma klávesnicemi jako je klasika )

Nástroj vlastním necelý rok a už si neumím představit hru bez něj. Hammond je prostě jen jeden. Ostatní značky jsou jen více či méně povedené klony (Nord. Kurzweil, Clavia, Crumar...).

Vhodné doplnění je například Korg M1 (po vzoru Jona Lorda), Korg R3 (plus vokodér) nebo Roland Juno (super synth. zvuky)

Hammond XK-1

Hammond XK-1

Ověřený zákazník MUSIC CITY Ověřený zákazník

Přidáno: 6. dubna 2015

Zakoupeno v MUSIC CITY

• Zatím jsem na žádné mínus nepřišel. Pro mé potřeby hraní mi naprosto vyhovuje.
  • Zatím jsem nic proti neobjevil.

Jsem velmi s nástrojem spokojen.

Přidáno: 17. prosince 2012

Zakoupeno v HUDEBNICENTRUM.CZ

• Skvělé Hammond zvuky pro lidi, kteří milují hard rock.
  • Malá hmotnost a rozměry.
  • Celkem příjemné ovládání.
  • Výborná watterfall klaviatura.
  • Kvalita zpracování.
  • Po čase snad ještě přibydou nějaké plusy.
  • Kdo je zvyklý na 7 oktáv klavíru, musí počítat s menším hřištěm.
  • Hrozný návod v češtině, překladateli bych okamžitě vzal honorář za překlad !!! Navíc spousta překlepů a rozostřených obrázků.
  • Takový nástroj musí mít návod luxusní.
  • Lupání při přepínání některých voličů při hře.
  • Absence nástrojového kabelu.
  • Po určité době jistě objevím nějaké mínusy.

Kdo má v hlavě klávesy Hammond, musí tenhle nástroj mít.
Má širokou škálu použitelnosti a ocení ho muzikant doma, ve studiu,na pódiu i ve škole.
Vlastní používání je bržděno a je jen na počátku a to díky již zmiňovanému příšernému manuálu, který by bylo nutné
zcela přepracovat "polopatě" tak, aby to skutečně každý nový majitel zcela a rychle zvládl. Jinak nás čeká systém práce: pokus-omyl.
Doufám, že mě nečeká doba otrávenosti nad něčím, s čím nebudu moci pohnout. Jsme v Čechách, ovšem spousta názvů
je tvrdošijně anglických. Cena je lehce nad, je však lepší dát
peníze do muziky než je nechat devalvovat v bankách. Jsem velmi zvědav, jak půjdou stahovat z netu zvukové tovární inovace. :o) O tom snad ale někdy příště.
Závěrečné resume: nástroj: výborný
manuál: nevyhovující

Ahlborn Parvus II

Ahlborn Parvus II

Přidáno: 30. srpna 2012

Zakoupeno v HUDEBNICENTRUM.CZ

• perfektní věrný zvuk varhan

vzhledem k ceně je to vynikající napodobenina klasických varhan

Hammond SK2

Hammond SK2

Přidáno: 11. května 2012

• zvuk,
  • klaviatura,
  • rozměry a váha

Skvělý nástroj, široké možnosti nastavení modelů varhan i leslie bedny vč. polohy mikrofonů, rychlosti otáček (min./max.) Možnost přizpůsobit nástroj dle vlastního vkusu.

Hauptwerk 3 Advanced

Hauptwerk 3 Advanced

Přidáno: 5. dubna 2012

(naposledy upraveno 5. dubna 2012)

Zakoupeno v HUDEBNICENTRUM.CZ

• Je to asi nejlepší program pro emulaci varhan, v čechách máme nahrané i české varhanní sety, které si můžete koupit. Předtím však ještě kvalitní počítač.
  • Po zakoupení produktu (verze 3, nevím jak je to u 4) je třeba dodaný hardwarový klíč ještě aktivovat u výrobce. Po nainstalování se generuje nějaký soubor a ten je třeba odeslat do Ameriky a čekat na jiný soubor dodaný jimi, který to nakonec celé odemkne. Takže se připravte na komunikaci angličtině, vysvětlování, že produkt máte legálně, doložení faktury a jejího zaplacení českému distributorovi a čekání na klíč.

Přidáno: 24. února 2012

• naprosto perfektní zvuk Hammond B3
  • skvělá piana
  • ostatní rejstříky varhan se jeví jako mírně nadprůměrná
  • dechové sekce se nevymykají průměrným syntetizérům
  • Dosti dlouho mi trvalo naučit se nástroj ovládat i s manuálem.
  • Ale to bude spíš moje chyba.
  • Byl jsem překvapen že nástroj na úrovni technologické špičky
  • vyrábějí v Číně. Asi budu muset přehodnotit své mínění o Číně,
  • jsou skutečně schopni vyrábět špičkovou kvalitu.

Hammond Sk 1 je skutečně skvělý nástroj pro toho, kdo
jednou snil o varhanách Hammond.

Zobrazuji 1 - 20 ze 22 recenzí [ 1 ] 2